Antropoweb

ISSN 1801-8793

Tady a Teď hledá dobrovolníky

Nabízíme dobrovolnickou praxi ve SPOLEČNOSTI TADY A TEĎ - individuální doučování dítěte ze sociálně znevýhodněného prostředí v Plzni. Nabízíme chráněný vstup do sociálně vyloučených lokalit; dobrovolnickou praxi je také možné po dohodě s pracovníky využít jako zdroj informací pro seminární práce.
Naším cílem je kompenzovat znevýhodnění ve vzdělání dětí, které je způsobeno jednak nedostatečným vzděláním rodičů a také institucionálními překážkami, kdy základní školy nemají dostatečné podmínky k tomu, aby se mohly věnovat zvlášť dětem se speciálními vzdělávacími potřebami.
Dobrovolník může pomoci svému klientovi udržet se na základní škole a  případně také dostat se na další stupeň vzdělání. Ročně pomáháme na učiliště cca 15 dětem, které by bez naší pomoci ve většině případů ukončily svoji vzdělanostní kariéru již na základní škole.
Požadujeme hodinu týdně věnovanou práci s klientem přímo v jeho domácnosti, spolehlivost a průběžnou komunikaci s terénním pracovníkem, který studenta praxí provází.
Více informací na www.tadyated.org, kontakt: info@tadyated.org

Přílohy

Fotografie

Videa

Audio soubory

nahoru